570 000 122 recepcja_cmbb@op.pl

Anestezjologia

specjalista anestezjolog

anestezjolog

Anestezjologia to dział medycyny klinicznej zajmujący się metodami znieczulenia, a mówiąc dokładniej, doborem, prowadzeniem i kontrolą znieczulenia. Wykorzystanie odpowiedniej metody znieczulającej jest niezbędne zarówno podczas zabiegów operacyjnych i okołooperacyjnych, jak również u chorych zmagających się z chorobami przewlekłymi, na przykład z nowotworem, czy w różnego typu nagłych przypadkach.

Czym zajmuje się anestezjolog?

Większość osób kojarzy anestezjologa z wykonywaniem znieczulenia przed zabiegiem operacyjnym. Rola anestezjologa jest znacznie większa, znieczula on pacjenta do zabiegu, a także czuwa nad jego bezpieczeństwem przed, podczas i po przeprowadzanych zabiegach. Pracuje również w Poradni Leczenia Bólu pomagając pacjentom mającym silne lub przewlekłe dolegliwości bólowe.

Pomoc anestezjologa

Anestezjolog przeprowadza z chorym wywiad medyczny, rozmawia z pacjentem na temat przyjmowanych leków, alergii, dotychczasowych chorób, chorób przewlekłych i innych, istotnych przy doborze znieczulenia kwestii. Choć nad zdrowiem pacjenta czuwa wielu specjalistów, to anestezjolog opracowuje strategię postępowania znieczulającego, omawia ją z chorym i czuwa nad jej przebiegiem.

Anestezjolodzy bardzo często prowadzą oddziały intensywnej terapii, zajmują się wybudzaniem chorych po zabiegu, stanowią ważną część zespołu karetek
reanimacyjnych.

Adres

Białe Błota k. Bydgoszczy
ul. Szubińska 87 B

 

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 07.00 – 19.00
Sobota - Niedziela: nieczynne