570 000 122 recepcja_cmbb@op.pl

Diabetologia

dr n. med. Sławomir Badurek

specjalista diabetolog

Od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem pacjentów z różnymi typami cukrzycy w praktyce szpitalnej i ambulatoryjnej. Ma m. in. doświadczenie w prowadzeniu chorych na cukrzycę z powikłaniami kardiologicznymi, chorobami nerek, leczonych osobistą pompą insulinową i kobiet z cukrzycą ciążową, Pracując od początku kariery zawodowej na szerokoprofilowym, wielospecjalistycznym szpitalnym oddziale internistycznym zdobył duże doświadczenie w leczeniu chorych z problemami z zakresu chorób wewnętrznych.

W latach 1993-1993 związany zawodowo z Kliniką Alergologii i Chorób Wewnętrznych Akademii Medycznej w Bydgoszczy.  Od 1996 roku pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu – w Oddziale Chorób Wewnętrznych, a od 2008 roku w Oddziale Klinicznym Nefrologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych. Jest autorem wysoko ocenianej, nowatorskiej pracy doktorskiej z zakresu nefrologii. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w pracach towarzystw naukowych. Jest członkiem Towarzystwa Internistów Polskich (przez dwie kadencje był w zarządzie Oddziału Bydgosko-Toruńskiego) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Opublikował kilkadziesiąt prac naukowych z zakresu diabetologii, nefrologii i chorób wewnętrznych. Ukończył studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia. Jednym z głównych zainteresowań zawodowych doktora Sławomira Badurka jest leczenie otyłości z zastosowaniem autorskich metod. Członek Rady Naukowej Fundacji „WIEMY, CO JEMY”.

Autor wielu artykułów i materiałów edukacyjnych dla chorych na cukrzycę, współautor monografii naukowej na temat leczenia cukrzycy u osób starszych, autor książki popularnonaukowej na temat radzenia sobie ze stresem. Ceniony przez pacjentów i lekarzy wykładowca. W ramach działalności społecznej, we współpracy z toruńskim Oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz miejscowym Kołem Polskiego Związku Niewidomych przygotował i wygłosił wiele wykładów na temat cukrzycy dla chorych dotkniętych kalectwem fizycznym, spowodowanym przez powikłania cukrzycy i chorób towarzyszących. Między innymi za tę działalność został wyróżniony Honorową Odznaką Zasłużonego dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Zainteresowania pozamedyczne – muzyka klasyczna, jazz, literatura piękna i faktu, fotografia artystyczna.

diabetolog Sławomir Badurek

Adres

Białe Błota k. Bydgoszczy
ul. Szubińska 87 B

 

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 07.00 – 19.00
Sobota - Niedziela: nieczynne