570 000 122 recepcja_cmbb@op.pl

Ginekolog Bydgoszcz

ginekolog bydgoszcz

Teoretycznie każda z kobiet wie, że regularne wizyty u ginekologa są konieczne. W praktyce niewiele pacjentek zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego jest to tak istotne, a tylko nieliczne panie odwiedzają poradnię ginekologiczną w celach profilaktycznych. Uczulamy więc – zdrowie jest sprawą najważniejszą i warto o nie dbać w należyty sposób. To, że aktualnie nie odczuwamy żadnych dolegliwości, wcale nie musi oznaczać, że z naszym zdrowiem wszystko jest w porządku.

Lekarz ginekolog w Bydgoszczy 

W naszym centrum medycznym zajmujemy się profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem żeńskiego układu płciowego. Każdego dnia pomagamy pacjentkom zmagającym się z różnego typu problemami, udzielamy porad, zwiększamy świadomość na temat prawidłowego dbania o własne zdrowie. Zakres naszych usług to między innymi:

 • prowadzenie ciąży
 • dobór antykoncepcji
 • leczenie niepłodności
 • kontrola stanu narządów rodnych
 • pomoc w przypadku problemów z miesiączkowaniem
 • pomoc w przypadku zbyt szybkiego lub zbyt wolnego dojrzewania

Leczenie chorób takich, jak:

 • mięśniaki macicy
 • torbiel jajnika
 • zapalenie przydatków
 • infekcje pochwy
 • endometrioza
 • nadżerka szyjki macicy
 • i innych

 

Jakie badania przeprowadza ginekolog?

Lekarz ginekolog wykonuje takie badania, jak:

 • Podstawowe badanie ginekologiczne – w pierwszej kolejności ginekolog ocenia stan zewnętrznych narządów rodnych (wargi sromowe mniejsze i większe, łechtaczka). Następnie przeprowadzane jest badanie dwuręczne, podczas którego lekarz bada pochwę, macicę, jajowody i jajniki.
 • USG piersi – umożliwia wczesne wykrycie raka piersi.
 • USG dopochwowe – badanie polega na wprowadzeniu podłużnej głowicy ultrasonografu do dróg rodnych.
 • Cytologia – cytologia umożliwia wczesne wykrycie zmian nowotworowych. Takie badanie ocaliło już zdrowie i życie wielu kobiet. Cytologia polega na pobraniu komórek nabłonka szyjki macicy, pobrany materiał badany jest w laboratorium.

W niektórych przypadkach może pojawić się konieczność wykonania dodatkowych badań, na przykład morfologii czy badania moczu.

Wizyta w poradni ginekologicznej

Lekarz rozpoczyna od wywiadu medycznego. Podczas rozmowy zadaje pytania dotyczące dolegliwości, z jakimi zmaga się pacjentka, celu wizyty (konsultacja profilaktyczna, niepokojące dolegliwości, ciąża), poprosi też o udzielenie informacji na temat przyjmowanych leków, terminu, (przynajmniej orientacyjnego), ostatniej wizyty. Następnie wykonywane jest badanie. Badania nie są bolesne, nie wymagają specjalnych przygotowań.

Po zakończonym badaniu specjalista omawia najważniejsze sprawy, jeśli jest taka konieczność, przedstawia metody leczenia, przepisuje stosowny lek, omawia, jakie zabiegi należy wykonać.

Gabinet ginekologiczno-położniczy w Bydgoszczy

Zapewniamy także specjalistyczną opiekę pacjentkom planującym ciążę, w ciąży – w tym także w ciąży zagrożonej oraz w połogu. Nasz doktor czuwa nad rozwojem płodu i zdrowiem mamy, przyjmuje panie z różnymi patologiami.

Przyszłe mamy mogą wykonać w placówce nieinwazyjne badania prenatalne pomiędzy 11 a 13,6 tyg. ciąży, badanie USG II trymestru z oceną anatomii płodu, testy NIFTY/SANCO, a także badanie KTG w III trymestrze ciąży. Przypominamy, że pierwszą wizytę należy zaplanować przed 10 tygodniem ciąży.

Zapewniamy stałą opiekę nad ciężarnymi kobietami – wszystkie badania przeprowadzamy w naszym centrum, pacjentka nie musi szukać konsultacji w innym miejscu.

 

Konsultacje ginekologiczne – dlaczego są takie ważne?

Ignorowanie kwestii dotyczących własnego zdrowia może mieć tragiczne skutki. Wykrycie choroby, między innymi raka szyjki macicy, dopiero w zaawansowanym stadium, wymaga bardziej inwazyjnego leczenia i w znacznym stopniu zmniejsza szansę na jego pomyślne zakończenie.

Profilaktyczna wizyta u ginekologa powinna odbywać się przynajmniej raz w roku, w niektórych przypadkach ginekolog może zalecić częstsze wizyty.

  

Ginekolodzy w Bydgoszczy

Nasz gabinet ginekologiczno-położniczy to miejsce, w którym zapewniamy wsparcie medyczne pacjentkom w różnym wieku, zmagającymi się z różnego typu dolegliwościami i chorobami, pacjentkom w ciąży czy przechodzącymi menopauzę.

Adres

Białe Błota k. Bydgoszczy
ul. Szubińska 87 B

 

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 07.00 – 19.00
Sobota - Niedziela: nieczynne