570 000 122 recepcja_cmbb@op.pl

Kosmetologia 
Podologia 
Trychologia

dr n. med. Joanna Artkop

Podologia

  1. Pedicure kosmetyczny
  2. Podstawowy zabieg podologiczny
  3. Usuwanie brodawek wirusowych
  4. Usuwanie modzeli, nagniotków, odcisków
  5. Terapia wrastających paznokci
  6. Terapia pękających pięt
  7. Terapia nadpotliwości + dezynfekcja obuwia
  8. Odciążenia
  9. Profilaktyka stopy cukrzycowej
  10. Podstawowa diagnostyka stóp
  11. Sprzedaż profesjonalnych preparatów podologicznych do pielęgnacji domowej

Kosmetologia

  1. Diagnostyka kosmetologiczna + poradnictwo
  2. Oczyszczanie wodorowe
  3. Infuzja tlenowa
  4. Mezoterapia mikroigłowa (pen) i igłowa
  5. Karboksyterapia
  6. Maska LED + tlenoterapia
  7. Tradycyjne zabiegi kosmetologiczne manualne i sprzętowe (mikrodermabrazja, mezoterapia bezigłowa, kawitacja, sonoforeza, galwanizacja, jonoforeza, TENS, radiofrekwencja, liposukcja ultradźwiękowa, dermomasaż)

Trychologia

  1. Diagnostyka trychologiczna + poradnictwo
  2. Zabiegi trychologiczne dobrane do potrzeb skóry owłosionej głowy i włosów
  3. Mezoterapia mikroigłowa i igłowa
  4. Infuzja tlenowa na skórę owłosioną głowy
  5. Karboksyterapia
  6. Ultradźwięki
  7. Prądy d’Arsonvala
  8. Sprzedaż profesjonalnych preparatów trychologicznych do pielęgnacji domowej

Kosmetologia

Kosmetologia, nazywana także kosmetologią lekarską, to dział dermatologii, zajmujący się pielęgnacją, profilaktyką, zwiększaniem atrakcyjności ludzkiego ciała, przede wszystkim twarzy. Kosmetolog koncentruje się na tym, by skóra wyglądała zdrowo i jak najdłużej zachowała młodość. W kompetencjach kosmetologa znajduje się również redukcja niedoskonałości skórnych, na przykład przebarwień i blizn.

Czym kosmetolog różni się od lekarza medycyny estetycznej i kosmetyczki?

Wielu pacjentów nie wie, czym kosmetolog różni się od lekarza medycyny estetycznej oraz od kosmetyczki.

Wykonywanie zawodu kosmetologa wymaga ukończenia studiów na kierunku kosmetologia. Podczas studiów kosmetolog zdobywa wiedzę na temat dermatologii, anatomii, biochemii, mikrobiologii, patofizjologii, immunologii i innych dziedzin. Ma więc specjalistyczną wiedzę na temat organizmu ludzkiego. Aby zostać kosmetyczką, wystarczające są kurs bądź szkoła policealna ‒ kosmetyczka nie ma więc tak rozległej wiedzy, jak kosmetolog.

Aby zostać lekarzem, konieczne jest ukończenie studiów na kierunku lekarskim. Kolejną różnicą między kosmetologiem, a lekarzem jest rodzaj przeprowadzanych zabiegów. W przeciwieństwie do lekarza, kosmetolog przeprowadza wyłącznie zabiegi nieinwazyjne, czyli takie, które nie naruszają ciągłości naskórka.

Podologia

Podolog zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem zmian w obrębie stóp. Ów specjalista diagnozuje schorzenia i zmiany skórne, zajmuje się pielęgnacją zniszczonych stóp, regeneracją paznokci. Podczas konsultacji podolog omawia leczenie i pielęgnację, przeprowadza odpowiednie zabiegi, udziela porad w zakresie dbania o stopy.

Wizyta u podologa – kiedy jest wskazana?

O wizycie w gabinecie podologicznym powinniśmy pomyśleć od razu, gdy zauważymy niepokojące zmiany. Do najczęstszych powodów wizyt zaliczamy kurzajki, wrastające paznokcie, problemy stopy cukrzycowej, infekcje bakteryjne i wirusowe.

Jak przebiega wizyta u podologa?

Wizyta u podologa nie wymaga specjalnych przygotowań. Pacjent powinien jednak zadbać o higienę ‒ umyć i osuszyć stopy. Przed konsultacją nie aplikujemy na stopy maści lub kremów.

Wizyta u podologa rozpoczyna się od wywiadu medycznego. Podolog zapyta o dolegliwości, z jakimi się zmagamy, o czas ich trwania, ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki.

Kolejny etap to badanie stóp, ocena ich kształtu, deformacji, zmian skórnych. Na tej podstawie ustalane są diagnoza i plan leczenia. Specjalista może też zalecić wykonanie dodatkowych badań.

Trychologia

Trycholog zajmuje się chorobami oraz niedoskonałościami włosów oraz skóry głowy. Do wspomnianego specjalisty udamy się z takimi problemami, jak łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy nadmierne wypadanie włosów.

Trycholog ocenia stan skóry głowy i włosów, diagnozuje przyczyny problemów ‒ na tej podstawie udziela porad, omawia proces leczenia bądź pielęgnacji. Jeśli zachodzi taka potrzeba, trycholog zleca pacjentowi wykonanie dodatkowych badań lub wizytę u lekarza.

Jak wygląda wizyta u trychologa?

Na około dobę przed wizytą u trychologa powinniśmy umyć włosy. Pamiętajmy jednak, aby nie aplikować kosmetyków, na przykład pianki lub żelu.

Wizyta u trychologa rozpoczyna się wywiadem dotyczącym dolegliwości i czasu ich trwania. Specjalista może też zapytać o choroby, przyjmowane leki, dietę, tryb życia.

Kolejny etap to badanie nazywane trichoskopią. Trichoskopia przeprowadzana jest z użyciem trychinoskopu i umożliwia obserwację włosów w około 200-krotnym przybliżeniu. Ułatwia to ocenę kondycji skóry głowy i włosów, a co za tym idzie zdiagnozowanie problemu.

Adres

Białe Błota k. Bydgoszczy
ul. Szubińska 87 B

 

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 07.00 – 19.00
Sobota - Niedziela: nieczynne